Inga Pinkena, zobārste Ingas Pinkenas zobārstniecības praksē.

Sedlveida krēslu iegādājos, lai darba dienas laikā mazinātu slodzi mugurai un kājām, jo, līdzīgi kā daudziem cilvēkiem, kam darbā ir gan daudz jāsēž, gan jāstāv, arī man laika gaitā bija radušās nelielas problēmas ar muguru un kāju vēnām.

Sākot izmantot šo krēslu, pārmaiņas jutu ļoti ātri, darba dienas laikā mugura un kājas gandrīz vispār nenogurst. Jūtos daudz, daudz labāk nekā iepriekš, līdz ar to pilnvērtīgāk varu palīdzēt saviem pacientiem.

Šim sedlveida krēslam ir izcila ergonomika – tajā ir jāsēž ar taisnu muguru, slodze ķermenim tiek pareizi sadalīta, un tas ļoti uzlabo pašsajūtu. Sēdekli var noregulēt dažādā augstumā, arī atrasties pusstāvus, un tas ir ļoti ērti, tāpēc nerodas nogurums mugurā un kājās.

Izvēlējos Bambach ® Saddle Seat zīmola krēslu, jo no profesionāļiem biju dzirdējusi labas atsauksmes. Šos krēslus izstrādā speciālisti konkrētajā nozarē un uzņemas atbildību par savu produktu, tāpēc es uzskatu, ka šim ražotājam var uzticēties.

Man personīgi ir ļoti svarīgi ikdienā justies labi, tādēļ esmu pārliecināta, ka nevajadzētu taupīt iegādājoties izstrādājumus veselībai un labai pašsajūtai. Turklāt muguras un kāju veselībai ļoti svarīga ir profilakse, tādēļ ikdienā ērtam un ergonomiskam krēslam ir liela nozīme.

 

 

Dzintars Belogrudovs, mediju speciālists.

Man patīk mans darbs, taču gandrīz visu dienu pavadu sēžot pie datora. Muguras problēmas, tai skaitā mugurkaula diska trūce radīja diskomfortu, nogurumu un sāpes, ilgstoši nosēdēt bija ļoti grūti.

Tāpēc es meklēju risinājumu, kas sēžot palīdzētu atvieglot nogurumu un sāpes mugurā.

Izmēģināju dažādus veidus – vingroju un pat pusgadu strādāju stāvus stāvoklī pie galda, balstoties ar ceļiem pret spilveniem. Šādi mugurai ir daudz vieglāk, jo pareizi tiek sadalīta slodze, taču sāp ceļi un ir grūti pierast.

Sedlveida krēslā izmēģināju apsēsties, lai novērtētu, kā tajā jūtos, un uzreiz sapratu, ka mugura un viss ķermenis kopumā jūtas labāk.

Ikdienā cilvēki ir pieraduši ieņemt sakumpušu muguras stāvokli. Ilgstoši sēžot, mugura sakumpst vēl vairāk, līdz ar to tai ir lielāka slodze.

Sēžot sedlveida krēslā, var teikt esi spiests muguru turēt taisni, nemaz nav iespējams sēdēt “nepareizi”.

Iedomājieties cilvēku, kas sēž zirgā pilnībā taisnu muguru, taču jūtas ļoti ērti. Pēc šāda principa ir veidots sedlveida krēsls.

Visa ķermeņa poza – muguras izliekums, ceļgali, pēdas ieņem tādu stāvokli, lai sēžot slodze tiktu fizioloģiski pareizi sadalīta.

Darbā sēžot sedlveida krēslā, jau pēc nedēļas pamanīju, ka arī ikdienā esmu sācis sēdēt taisnu muguru. Un tas notiek neapzināti, acīmredzot tādēļ, ka muskulatūra ir pieradusi ieņemt fizioloģiski “pareizāku” atbalsta stāvokli.

Šādu krēslu es ieteiktu cilvēkiem, kam ir nepieciešams sēžot mazināt slodzi mugurai – īpaši tiem, kam ir mugurkaula diska trūce, jo tad ir ļoti grūti nosēdēt taisni.

Jābrīdina gan, ka pie šāda krēsla ir jāpierod. Sākumā sajūtas ir savādas, bet ātri pierod, un tad ir ļoti ērti.

Krēslam ir sedlveida formas sēdeklis, kas gan fizioloģiski, gan vizuāli var šķist neparasti. Sēdekļi ir dažāda izmēra (šaurāki, platāki), es ieteiktu pirms iegādes apsēsties krēslā, lai pārliecinātos, kurš ir ērtāks.

Ražotāja HAGER, zīmola Bambach ® Saddle Seat sedlveida krēsli nemaksā lēti. Tomēr man personīgi ir dārga mana veselība, laba pašsajūta un darba kvalitāte. Tāpēc uzskatu, ka šāds krēsls ir vērtīgs ieguldījums.

 

Spiediet šeit, izvēlieties un pasūtiet izmēģināšanai savu krēslu.